СВІЖИЙ НОМЕР

Меблеві Технології
#08 (119) 2015

Щоб отримати свіжий номер, заповніть, будь ласка, анкету

Матеріали: Декорування фасадів м’якою 3D-плиткою

Комплектуючі: Розсувна система для шафи-купе і міжкімнатної перегородки

Обладнання: Абразивні матеріали на всі випадки шліфування

Олена Листопад: «MERX» – бути №1! і

#08 (119) 2015

Знай наших

Олена Листопад: «MERX» – бути №1!

Наші інтерв"ю

«Інтерфом» захистив свою репутацію

Революційні ультракомпактні поверхні DEKTON від COSENTINO

Матеріали

Декорувати фасади можна й м’якими плитками

«BKM Wood » – провідний холдинг з деревообробки в Україні

Історія еволюції від Вальтера Шатта

Покриття для садових і вуличних меблів

Матеріали з покращеними характеристиками

Нова альтернатива масивній деревині

Комплектуючі

Розсувна система і для шафи-купе, і для міжкімнатної перегородки

Небачено красиво – нечувано тихо: TopLine XL

Обладнання та інструмент
Абразивні матеріали на всі випадки шліфування

Фрезерувальники великої продуктивності

Коли маєш свій загострювальний верстат

«Griggio » отримала нагороду за форматник

Лазерна технологія личкування зі спеціальними агрегатами

Автоматизація
Електронне керування документообігом не витісняє традиційного паперового діловодства

Дизайн

Bed Up: велике ліжко для маленької квартири

Чистота і прозорість

«Maison&Objet» витав над Парижем

М’які меблі

Безкаркасні меблі – комфорт і затишок у домі

Ми на Facebook

Класична та ефектна обробка деревини по-італійськи


Класична та ефектна обробка деревини по-італійськи

Семінар Фарбія

Італійський стиль в оздобленні деревини досить популярний серед українських споживачів, тому й лакофарбові матеріали від італійського виробника знайшли в Україні свого клієнта, стверджують фахівці італійської компанії «Sirca». Про характерні особливості та переваги лакофарбових матеріалів «Sirca» для класичної та ефектної обробки деревини розповів технолог Далмаціо Сальвадорі на семінарі, спеціально організованим мережею колор-студій «Фарбія» та компанією «Сілта-Колор».

В умовах дедалі більшого дефіциту натуральної деревини, колір став ключовим елементом в оздобленні меблів: м’який чи агресивний, слабкий чи насичений – він підкорюється моді. Сучасний ринок потребує більше персоналізованих продуктів, а їхнє виготовлення можливе лише за умови володіння сучасними технологіями. Саме високотехнологічне виробництво дає змогу компанії оперативно реагувати на кон’юнктуру ринку.

Компанія «Sirca SpA», заснована у 1973 р нині посідає одну з лідируючих позицій на європейському ринку покриттів для деревини. Вона входить у холдинг «Polioli», яка випускає сировину для хімічних виробництв, смоли, лакофарбові, клеєні й абразивні матеріали. Одна з фірм холдингу виготовляє спеціальні види сировини для виробництва смол, а сама компанія «Sirca» володіє одним із найбільш сучасних виробництв алкідних смол, ненасичених поліефірів, поліізоціонатів. Таким чином холдинг має повний закритий цикл виробництва продукції, гарантуючи її високу якість. Річний оборот групи близько 230 млн євро, а на виробництвах компанії працює 750 осіб. Компанія «Sirca» представляє свою продукцію на 18 регіональних складах, частка експорту становить понад 30%. В асортименті компанії є усі необхідні продукти для якісного оздоблення меблів, дверей, вікон та іншої продукції деревообробки: барвники на основі розчинників і на водній основі; поліуретанові (ПУ) ґрунти і лаки; акрилові ґрунти і лаки; поліефірні ґрунти; нітроцелюлозні (НЦ) лаки та ґрунти; лаки і ґрунти УФ сушіння – водорозчинні ґрунти і лаки.

Компанія «Sirca SpA» використовує комп’ютеризовані індустріальні дозатори, спектрофотометри для корекції та контролю кольору. Це обладнання дає змогу організувати автоматичне виробництво упаковок продукції ємністю від 1 до 1200 кг з високою швидкістю та точністю.

За виробництвом компонентів і готового продукту здійснюється постійний контроль. А контроль полімеризації, надзвичайно важливий для забезпечення постійної якості смол, здійснюють на комп’ютерному обладнанні. У компанії зазначають: сучасне обладнання та пристрої – це важливий фактор проведених випробувань, але основа усього – людська творчість. Італійський ринок лакофарбових матеріалів досить щільний: на ньому працює 94 компанії, серед яких компанія «Sirca» – у трійці лідерів по виготовленню лаків. У секторі лакофарбової продукції в Італії дуже розвинені різноманітні дослідження: усі солідні компанії постійно провадять дослідження продукції, аби ще більше підняти її якість, зауважує Далмаціо Сальвадорі. Отож і у новій лабораторії «Sirca SpA», оснащеній найсучаснішим обладнанням для аналізу та контролю якості, працюють хіміки, аналітики, спеціалісти з контролю, впровадження, колірних гам. А постійний контакт із зовнішнім технічним персоналом дає змогу дослідницькому відділові швидко реагувати на зміну потреб ринку. Продукція компанії має сертифікат якості ISO 9001:2000.

Компанія «Sirca SpA» пропонує цикли фарбування «висока якість обробки», які забезпечують міцність плівки лакофарбових матеріалів, стійкість до механічного та фізичного впливу, яким підлягає дерев’яний виріб у приміщенні.

У лабораторіях «Sirca SpA» оцінили якість усіх циклів фарбування, які користуються найбільшим попитом на ринку, шляхом проведення на лакованих взірцях спеціальних випробувань на міцність, рекомендованих у новому варіанті італійського стандарту «MU 1880» (метод 1880), затвердженому у 2005 р. Лаковані меблі, які пройшли ці цикли фарбування, набувають більшої цінності, оскільки, як обумовлено у стандарті, їх можна позначати написом «відповідають стандарту MU 1880», який гарантує мінімальні необхідні якості лакованої поверхні дерев’яних меблів для домашнього використання у приміщеннях. Цей напис вносять на етикетку або зазначають у технічні і рекламні документи (технічну карту продукту).

Загалом компанія має дві дослідні лабораторії: смол і лакофарбових матеріалів.

Пропонуючи усю гаму продукції для деревини, компанія зазначає, що поліуретанові лаки займають найбільшу частку в асортименті (близько 65%). Їхня перевага – тривалий час експлуатації (30–40 років), чого не здатні забезпечити ні нітро-, ні поліефірні лаки. Важливим є і те, як зазначив Далмаціо Сальвадорі, що у нітролаках частка розчинників становить близько 80%, а у поліуретанових – 55-60%. Отже, це означає, що поліуретанові мають вищу частку сухого залишку, тобто для формування покриття потрібно затратити менше лаку. На думку п. Сальвадорі, поліуретанові лаки будуть популярними ще не більше двох років, а тоді настане час водних матеріалів, які хоча й трохи менш естетичні, зате більш довговічні (експлуатуються від 5 до 20 років) та екологічні. По завершенні теоретичної частини семінару, п. Сальвадорі відповідав на запитання присутніх і детально інструктував їх щодо методів отримання найрізноманітніших ефектів з допомогою продукції компанії «Sirca». Нині в Україні можна придбати будь-який продукт «Sirca». Зокрема, одним із представників продукції компанії є мережа колор-студій «Фарбія», що виступила організатором згаданого семінару. « Мережа колор-студій «Фарбія» присутня на ринку лакофарбової продукції багато років і представляє продукцію таких відомих марок як «TIKKURILA», «Caparol», «Gerlac», тощо.» – зазначає регіональний директор Костянтин Брисенко. – Кілька місяців тому ми підписали ексклюзивний контракт, щодо постачання на український ринок італійських лаків та фарб від компанії «Sirca».

Семінар Фарбія

Розширення позиції лакофарбових матеріалів п. Борисенко пояснює зміною ринкових інтересів: до кризи найбільшим клієнтом була будівнича галузь, а нині вищий попит на матеріали для деревообробки та меблярства.

Якщо у Європі досить помітна тенденція переходити на водні матеріали, то стосовно України цього сказати не можна. Вони, звісно, дорожчі від інших, однак, на думку п. Брисенка ціна – не основний критерій вибору продукції: «Є дуже багато лакофарбових матеріалів, і кожен має своє застосування та свої ефекти. Водні матеріали частіше застосовують для зовнішнього опорядження. Натомість, поліуретанові лаки дають ідеальний глянець або шовковистий напівматовий ефект, коли поверхня виглядає наче пластикова, тому більше підходять для внутрішніх робіт, наприклад, для оздоблення фасадів». На його думку, специфіка споживача лакофарбових матеріалів в Україні полягає в тому, що більшість працюють зі звичними матеріалами. А семінари, які регулярно організовує компанія «Сілта-Колор» разом з мережею колор-студій «Фарбія», мають на меті показати можливості нових матеріалів і способи досягнення різноманітних ефектів в обробці виробів із деревини.

Підготувала Уляна Чуба. Журнал "Меблеві технології", №6, 2009

Кількість переглядів: 1599


     Матеріали   Комплектуючі   Фурнітура Обладнання   Технології

Передплата он-лайн


передплатникам безкоштовно
    - 2 фахових додатки-довідники;


передплата у конверті
   - тел. у редакції: (032)245-35-50;
      e-mail: mt@prominfo.com.ua

передплатний індекс
      "Укрпошти" -
08292


Календар

>> переглянути


Приймаємо матеріали до наших спеціалізованих додатків 2015

КУХНЯ

Розміщення реклами

ШАФА-КУПЕ


Попередній випуск довідника'Мякі Меблі'

Розміщення реклами

Замовлення попередніх випусків КУХНЯ та ШАФА-КУПЕ за 2013-2014 рік за тел. редакції

(032) 245-35-50


Статистика

Ваша IP адреса: 50.19.142.171
Журналів в базі: 96
Статей в базі: 416
Користувачів On-line: 24
Кількість відвідувань: 82


© 2008-2015 Інфомеблі
Засновник та видавець ТзОВ 'Редакція газети 'Деревообробник'
Свідоцтво про реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ №8950 від 08.07.2004
тел./факс: (032) 245-35-50, 245-35-55. Електронна адреса: mt@prominfo.com.ua